Zaloguj się
Menu główne

Wiadomości archiwalne

Dzieci z Akademii Przedszkolaka w Rojewie wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie p.n. Odjazdowy Bibliotekarz.

Pierwotny charakter akcji to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów, jednak z uwagi na bezpieczeństwo, najmłodsi uczestnicy akcji  27 maja pieszo pokonali trasę z przedszkola do Urzędu Gminy w Rojewie. Dzieci wyposażone w pomarańczowe kamizelki, szarfy, baloniki oraz chorągiewki z logo akcji i napisami „Czyta mi mama, tata, dziadek, babcia”, dzieci odwiedziły miejscowy ośrodek zdrowia, aptekę, pocztę i urząd gminy. Podczas wizyt prezentowały wiersze i piosenki, rozmawiały o książkach i czytaniu oraz o wykonywanych w danych placówkach zawodach.

 

Na zakończenie, pełni wrażeń uczestnicy odpoczywali na pikniku przy szkole podstawowej. Organizatorzy dziękują za przygotowanie niespodzianek dla dzieci w poszczególnych instytucjach oraz za słodycze i napoje, które przekazał dzieciom wójt gminy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rojewie już drugi rok bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Kolejny, tym razem integracyjny rajd rowerowy odbędzie się w czerwcu. Dokładne informacje na ten temat można uzyskać w bibliotece.

.

Media